Dni Miast w Dortmundzie

  • dav
  • bty
  • dav
  • dav
  • dav

 

W dniach 20 – 23.10.2016 odbyło się kolejne seminarium „Städtetage”, tym razem w niemieckim Dortmundzie.

Uczestnicy mieli okazję poznać ważne obiekty miasta podczas gry miejskiej, na której podkreślone zostały aspekty wyróżniające Dortmund, np. budynki dawnej Unii Browarniczej oraz liczne sklepy fanów klubu piłkarskiego Borussia.

Wręczenie dyplomów stypendystom odbyło się w miej

skim ratuszu, który zaskoczył wszystkich swoją reprezentacyjnością i ciekawą architekturą. Uroczystość została wzbogacona o wykład Marka Firleja, byłego stypendysty i członka GFPS, który podzielił się ze słuchaczami swoją wiedzą o obszarze Zagłębia Ruhry, dialektach oraz powiązaniach tego obszaru z Polską.

Była stypendystka GFPS, Patrycja Kniejska, przygotowała warsztaty dot. opieki nad osobami starszymi w Niemczech. Na początku Patrycja wygłosiła część teoretyczną, następnie uczestnicy podzieleni na grupy dyskutowali najpierw w grupie, a później w formie międzygrupowej debaty, o rozwoju opieki nad ludźmi starszymi w przyszłości.

Projekt zakończył się spacerem pięknego jeziora Phoenix See, gdzie uczestnicy mogli podziwiać panoramę miasta z pobliskiego wzgórza. Dla chętnych była również możliwość spaceru w okolice prestiżowego stadionu klubu piłkarskiego Borussia.

Autor: Hubert Lau

Zobacz też...