Komisja Rewizyjna

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Hubert Lau

Hubert Lau

Hubert Lau

O sobie: Cześć! Jestem Hubert i w kadencji 2017/2018 objąłem funkcję Sekretarza Komisji Rewizyjnej GFPS-Polska.

Swoją przygodę z GFPS rozpocząłem na Tandemie Polsko-Niemieckim 2015, gdzie spędziłem najlepsze wakacje w życiu. W czasie tego wakacyjnego kursu poznałem wspaniałych ludzi, zwiedziłem kawał Polski i Niemiec. Nauczyłem się sporo języka niemieckiego oraz nabyłem pewności i biegłości w mowie naszych zachodnich sąsiadów. Po zakończeniu projektu nie widziałem więc innej możliwości, jak tylko zaangażować się i dać coś z siebie dla GFPS. Do dziś uczestniczę aktywnie w projektach stowarzyszenia, angażuję się w Grupy Robocze, a w kadencji 2016/2017 pełniłem funkcję Prezesa w Zarządzie GFPS-Polska.

Doświadczenie w Zarządzie pozwoliło mi dobrze poznać struktury stowarzyszenia oraz ludzi w nim działających. Przez czas kadencji miałem okazję poznać wspaniałe aspekty organizacji oraz zmierzyć się z problemami, które jej dotykały. Dodatkowo miałem okazję rozwinąć swój język niemiecki i postawić pierwsze kroki w języku rosyjskim. Nauczyłem się organizacji pracy, koordynowania grupy oraz wiele innych. Cały bagaż pozytywnych doświadczeń przeżytych dzięki pracy w GFPS. 🙂

Sekretarz Komisji Rewizyjnej – Roman Szlązak

Roman Szlązak

Roman Szlązak

O sobie: Jestem doktorantem pierwszego roku studiów doktoranckich w dziedzinie archeologii w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Poza archeologią, jestem również absolwentem socjologii. Interesują mnie wszelkiego rodzaju zjawiska społeczne w teraźniejsze i przeszłe. Moją pasją są podróże i odkrywania małych światów widzianych oczami obywateli i mieszkańców. W pracy doktorskiej zajmuje się topografia Aten w okresie wczesnobizantyńskim.

Obecnie pracuje w grancie badawczym NCN dotyczącym dziedzictwa puszczy Białowieskiej. Ponadto jestem aktywnym działaczem, byłem w strukturach wielu organizacji ESN, AEGEE, POLIS i GFPS. Kiedyś byłem opiekunem Warszawskiej grupy lokalnej GFPS, następnie opiekunem grup lokalnych.

Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej – Magda Gramsz

Magda Gramsz

Magda Gramsz

O sobie: Jestem absolwentką kierunku Finanse, Inwestycje i Rachunkowość na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Połowę studiów magisterskich spędziłam na Freie Universität w Berlinie jako stypendystka GFPS i FU. Interesuję się głównie finansami międzynarodowymi i stosunkami gospodarczymi między Polską a Niemcami. Poza ekonomią moją pasją jest sztuka, wędrówki górskie i od niedawna wspinaczka. Moją przygodę z GFPS zaczęłam od wymiany językowej Tandem w 2013r. Do późniejszego zaangażowania się w GFPS przyciągnęła mnie atmosfera tego stowarzyszenia – zaangażowani, tworzący interesujące projekty ludzie. Cieszę się, że jako członek Komisji Rewizyjnej w GFPS-Polska i Beirat w GFPS e.V., a wcześniej wiceprezes i koordynator projektów będę mogła podzielić się swoim doświadczeniem, energią i wiele nauczyć.