Obecni stypendyści – semestr letni 2018

Magdalena Kotzurek

Magdalena Kotzurek o sobie:
Mam na imię Magda Kotzurek. Parę tygodni temu zdałam egzaminy końcowe studiów magisterskich tłumaczeń konferencyjnych w Lipsku. W Lipsku studiowałam Hiszpański i Angielski i przyjechałam do Poznania, żeby intensywnie pracować nad umiejętnościami Polskiego.

Od paru lat pracuję jako tłumaczka literatury, od niedawna też z Polskim. W tym semestrze planuję napisać pracę magisterską o tłumaczeniu metafor w wierszach chilijskiego poety Vicente Huidobro. Bardzo się cieszę z możliwości dołączenia do grona stypendystów GFPS!

Nicola Ulsamer

Nicola Ulsamer o sobie:
Jestem Nicola Ulsamer. Mam 24 lata. Mieszkam we Frankfurcie nad Odrą i
studiuję europeistykę na Europejskim Uniwersytecie Viadrina. Bardzo
cieszę się z możliwości nauki języka w Lublinie.

 

 

 

 

 

Luisa Klatte

Luisa Klatte o sobie:
Jestem Luisa Klatte, studentką z Niemiec. W Niemczech studiuję literaturę i kulturę niemiecką i interdyscyplinarne studia polonoznawcze w Halle. W tym semestrze letnim studiuję na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jestem bardzo zainteresowana kulturą, lubię chodzić do kina i teatru lub zwiedzać wystawy. Myślę, że Poznań jest odpowiednim miejscem i nie mogę się doczekać nadchodzących miesięcy. Ponadto odbywa się wiele ciekawych seminariów na uniwersytecie i cieszę się, że będę studiować jeszcze jeden semestr „poprawnie”, zanim rozpocznę pracę magisterską.

Zaczęłam uczyć się języka polskiego dwa lata temu, gdy pracowałam przez pół roku we Wrocławiu. Od tego czasu jestem bardzo zainteresowana polską historią, kulturą i literaturą. I mam nadzieję, że po moim pobycie w Poznaniu będę mogła wreszcie czytać książki po polsku.

Nadja Sieffert

Julia Niemiec