Obecni stypendyści – semestr letni 2016/2017

Cäcilia Wosnitzka – Lublin

Cześć! Mam na imię Cäcilia Wosnitzka i mam 25 lat. Jestem z Niemiec i mieszkam w Hildesheim. Studiuję kulturoznawstwo na Uniwersytet w Hildesheim, bo interesuję się teatrem i filozofią. Chciałbym uczyć się polskiego, bo mam polskie korzenie i interesuję się kulturą polską. Jakże się cieszę na Lublin.

 

 

 


Tabea Georges – Wrocław

 

 

 

 

 

 


Katarzyna Maślanka – Wrocław

Cześć wszystkim! Nazywam się Katarzyna Maślanka, mam 22 lat i mieszkam w Niemczech. Obecnie studiuję na Uniwersytecie Otto von Guericke w Magdeburgu kierunek ekonomiczny Business Administration (BA). Jestem Absolwentką programu Saksonii-Anhalt „Partner von Morgen” z Niemieckiego Towarzystwa Współpracy Międzynarodowej oraz brałam udział w Szkole Letniej SGH w Warszawie, tematem były polsko-niemieckie stosunki gospodarcze, polityczne i społeczne. Bardzo interesuję mnie gospodarka Polski i jednocześnie dystans Polski od Niemiec w czasie wprowadzenia Unii Europejskiej Walutowej. Podczas mojego semestru w Polsce głównym celem dla nie jest pogłębienie wiedzy moich specjalnościach na poziomie akademickim. W czasie wolnym gram od wielu lat w piłkę ręczną, fascynuję się fotografią i odkryłam podróżowanie jako pasję.


Philip Witkowski – Gdańsk

Jestem studentem  kierunku M.Sc. Energietechnik na TUHH w Hamburgu i jestem w roku  akademickim 2016/17 jako free mover na Politechnice Gdańskiej. Ze  względu na to, ze już jestem w Gdańsku od początku października 2016,  odnalazłem się w Gdańsku już trochę, czyli mieszkam w akademiku i posiadam legitymacje studencką. Cieszę się, że mogę brać udział w  programie GFPS i cieszę się na nowe wrażenia.

 

 

 


Paula Margarete Sawatzki – Wrocław

Nazywam się Paula Sawatzki, mam 21 lat i studiuje się kulturoznawstwo i polonistykę na Uniwersytecie Poczdamie i od lutego będę studiować na Uniwersytecie Wrocławskim. Jestem z Berlina i interesuję się sztuką, literaturą, teatrem, muzyką i językiem polskim.  Nie tylko uczę się polskiego, bo mam polskie nazwisko, lecz także interesuję się w ogóle Europą Wschodnią i często jadę do Polski. Poza tym lubię czytać dobre książki albo grać na gitarze w moim czasie wolnym i od czasu do czasu piszę teksty i wiersze.  

 

 


Aliaksandr Serhiayevich – Warszawa