Obecni stypendyści. Semestr zimowy 2016/2017

e-_gtjx5scqErnest Daryin- Kraków

Witam! Nazywam się Ernest Daryin i mam 25 lat. Dzięki GFPS  będę stypendystą z Białorusi w Krakowie. Interesuję się sytuacją ekologiczną w miastach. Więc moja praca polega na tym temacie. Cieszę się, że ze wsparciem  programy stypendialnej GFPS  i grupy lokalnej mogę pogłębiać swoją wiedzę o kulturze Polski.

 

 

u-shurWladyslaw Szur- Warszawa

Mam na imię Władysław Szur i jestem z Białorusi. Dzięki stypendium GFPS będę przez 5 miesięcy studiować w stołecznym mieście-Warszawie, i jestem bardzo dumny z tego, że znajduję się w gronie stypendystów GFPS. Interesuję się historia krajów słowiańskich i polonistyką. Polska jest dla mnie naprawdę fascynującym krajem. Jestem pewny, że podczas swojego pobytu w Polsce pogłębię swoją wiedzę o tym wspaniałym kraju, poznam miłych ludzi i zdobędę doświadczenie.

 

 

 

foto_claudiaClaudia Schnellbögl- Warszawa

Nazywam się Claudia Schnellbögl i jestem z Niemiec. Studiuję  Europeistyke na uniwersytecie Ottona-von-Guerickego w Magdeburgu i w  przyszłym semestrze będę studiować na Uniwersytecie Warszawskim. To  będzię mój drugi pobyt w Polsce, przed moimi studiami pracowałam przez  rok jako wolontariuszka w Tarnowie, na południu Polski. Bardzo interesuję się językami, mówię jeszcze po angielsku, po francusku i trochę po rosyjsku. W Warszawie chcę uczyć się polityki i  historii Polski i lepiej poznać Polskę.

 

 

schleinitz-tabea-passcdTabea Schleinitz- Kraków

Mam na imię Tabea Schleinitz i urodziłam się w Greifswaldzie, na północy Niemiec. Po zdaniu matury, udałam się na rok na Węgry, żeby zrobić wolontariat europejski w przedskolu niemiecko-węgierskiej, a potem studiowałam kulturoznawstwo w Frankfurcie nad Odrą. Od pazdziernika zeszłego roku mieszkam we Weimarzu, gdzie studiuję zarządzanie kultury o profilu Europy Środokowo-Wschodniej (studia magisterkie). Interesuję się językami, przede wszystkim językiem węgierskim oraz polskim, a także historią, muzyką i związkami międzynarodowymi.

 

 

veronica-basnerVeronica Basner- Wrocław

Nazywam się Veronica Basner, urodziłam się 18.10.1990 w Hamburgu i mam 25 lat. Studiuję Europeistykę na Uniwersytecie w Bremie, ale mieszkam na stałe w Hamburgu.
W moim wolnym czasie lubię jeździć na rowerze, podróżować z przyjaciółmi i pływać kajakiem. Jestem osobą otwartą i rozmowną.
Cieszę się na mój semestr we Wrocławiu, żeby razem z Wami spędzać wspólny czas i Was bliżej poznać. Nie wykluczone, że jeszcze jeden semestr dłużej będę studiowała we Wrocławiu.

kai-michael-lindnerKai Michael Lindner- Szczecin

Nazywam się Kai Michael Lindner i mam 24 lat. Studiuję ekonomię na uniwersytecie w Würzburgu. W Polsce chciałbym nauczyć się lepiej mówić po polsku. Сhcę poznać kraj poprzez podróże.

 

 

 

 

kurzvorstellung_lotta-storm-2Lotta Storm- Wrocław

Mam na imię Lotta Storm, mam 21 lat i jestem ze Stuttgarta. Chwilowo mieszkam w Passau i studiuję europeistykę. Mówię po angielsku i rosyjsku, znam też trochę język polski. Lubię grać na skrzypcach, uprawiać sport i gotowanie z przyjaciółmi.

 

 karolina-gfps-opisKarolina Jost- Lublin

Mam na imię Karolina Jost (22 l.), pochodzę z Bensheim i studiuję na drugim roku kulturoznawstwo i ekonomię na  Uniwersytecie Passau. Moim obszarem kulturowym jest wschodnio-środkowa Europa z ukierunkowaniem na Polskę. Poza tym uczę się jezyka polskiego, angielskiego i hiszpańskiego. W czasie wolnym uprawiam tańce towarzyskie, snowboarding i podróżuje. Z powodu moich polskich korzeń spodziewam się przez ten semestr spędzony w Polsce, poznać lepiej polskie ludzie i polską kulturę, która miała wpływ na moje dorastanie i moją osobowość. Jak już Prof. Dr. Fulbert Steffensky mówił, „trzeba wiedzieć skąd się pochodzi, aby wiedzieć, kim się jest.“

 

 

johannasophieJohanna Sophie Hiebl- Wrocław

Nazywam się Johanna Sophie i teraz studiuję slawystikę i język niemiecki dla cudzoziemców w Heidelbergu. Od października będę studiować polonistikę we Wrocławiu.

Mam nadzieję, że na wymianie poprawię moje umiejętności językowe, dzięki czemu lepiej będę mogła poznać kraj i ludzi. Bardzo się cieszę na ten czas!