Zarząd

Działalnością Stowarzyszenia kieruje Zarząd składający się z 5-7 członków. Osoby te odpowiedzialne są m.in. za: reprezentowanie Stowarzyszenia na zewnątrz, koordynację realizacji projektów, dysponowanie funduszami i prowadzenie księgowości finansowej, działalność promocyjną czy wieloaspektową opiekę nad naszymi stypendystami. Członkowie Zarządu wybierani są przez zwyczajne Walne Zebranie, odbywające się w pierwszym kwartale danego roku.

Obecni członkowie Zarządu kadencji 2016-2017 

Prezes Zarządu – Hubert Lau 

fullsizerender-16O sobie: Studiuję na II roku finansów i rachunkowości na Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Interesuję się geografią oraz muzyką rockową. Uwielbiam podróżować i czytać książki. Rozmowy po niemiecku i  angielsku  sprawiają mi przyjemność. Moja wcześniejsza działalność szkolna i studencka to aktywne uczestnictwo w różnego rodzaju projektach i warsztatach, m.in. obrady młodzieżowego Parlament Europejskiego „Euroscola”, przemowy na sali plenarnej PE oraz działalność w Studenckim Kole Naukowym Doradztwa Podatkowego na SGH, gdzie kontaktuję się z firmami w celu przeprowadzenia na mojej uczelni warsztatów.

Swoją przygodę z GFPS rozpocząłem jako uczestnik Tandemu polsko-niemieckiego w 2015 roku, który wspominam jako najcudowniejsze wakacje życia. Po Tandemie realizowałem się w GFPS jako Przewodniczący Grupy Lokalnej Warszawa. Uczestniczyłem również w „Dniach Miast” w Krakowie i Lublinie.

Jako prezes chciałbym wnieść do stowarzyszenia swoje inicjatywy, a także pomóc innym członkom w realizacji ich pomysłów.

Moje obowiązki:

-koordynacja prac Zarządu,

-reprezentacja Stowarzyszenia,

-kontakt z parterem niemieckim (GFPS e.V) i czeskim (GFPS– CZ),

-wspieranie rozwoju programu stypendialnego dla Białorusi,

-opracowywanie wniosków i sprawozdań,

-zdobywanie finansowania na projekty,

-wydawanie opinii i zaświadczeń.

Wiceprezes, Koordynator projektów – Klaudia Jóźwiak

fullsizerender-17O sobie: Jestem studentką III roku biologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Moja miłość do języka niemieckiego rozkwitła około 8 lat temu, kiedy to zostałam fanką zespołu Rammstein. Niedługo potem zafascynowała mnie mentalność oraz kultura niemiecka. Poza tym interesuję się immunologią oraz możliwością wykorzystania komórek macierzystych w nowoczesnej medycynie.

Swoją przygodę z GFPS- Polska rozpoczęłam od uczestnictwa w Tandemie 2015. Oprócz znacznej poprawy swoich umiejętności językowych, poznałam wspaniałych przyjaciół. Już podczas trwania Tandemu zdecydowałam, że chce kontynuować tą przygodę z GFPS. To zaowocowało tym, że zostałam organizatorką tegorocznego Tandemu. Brałam także udział w Dniach Miast co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że utożsamiam się z ideą Stowarzyszenia i jest mi ona niezmiernie bliska. Uwielbiam stawiać sobie wyzwania i je potem realizować, więc funkcję Koordynatora Projektów objęłam z wielką radością. Okres mojej kadencji sprawi, że nie tylko zdobędę cenne doświadczenie, ale da mi to również możliwość współtworzenia ciekawych wydarzeń dla społeczności GFPS.

 Moje obowiązki:

-koordynacja prac nad stałymi projektami GFPS– Polska (Dni Miast, Forum, Tandem, Tri-GO!) w ramach koordynowania projektów m.in.: wsparcie w pisaniu wniosków oraz sprawozdań, nadzorowanie przygotowań projektów, konsultacje z organizatorami, przyjmowanie zgłoszeń na projekty, rozliczanie projektów wspólnie ze Skarbnikiem,

-nadzorowanie prac Komisji Kwalifikacyjnej na Tandemy,

-nadzorowanie dodatkowych projektów GFPS-Polska,

-przygotowywanie kompleksowych poradników organizacji cyklicznych projektów GFPS,

-opieka nad członkami GFPS- Polska.

Skarbnik – Marcin Tadrzak

14997126_1217572634948526_377937842_nO sobie: Jestem studentem I roku studiow magisterskich kierunku finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Moim hobby jest nauka języków obcych, w szczególności języka niemieckiego. Bardzo interesuje mnie kultura oraz zwyczaje wszystkich krajów niemieckojęzycznych. W wolnym czasie uwielbiam podróżować oraz czytać książki.

Swoją przygodę ze stowarzyszeniem rozpocząłem od udziału w Tandemie 2014. Idea kursu tandemowego bardzo przypadła mi do gustu, dlatego też postanowiłem zgłosić się do organizowania kolejnej edycji polsko-niemieckiego Tandemu.

W zeszłym roku byłem również członkiem Rady Obserwatorów i przyglądałem się pracy poprzedniego Zarządu. Postanowiłem zgłosić się na to stanowisko, ponieważ swoją przyszłość wiążę z pracą w branży finansowej, dlatego też moje obowiązki w Zarządzie na stanowisku skarbnika zdecydowanie wpłyną korzystnie na mój rozwój zawodowy. Chciałbym także przyczynić się w ciągu swojej kadencji do rozwoju stowarzyszenia, dzięki któremu mogłem poznać tylu wspaniałych ludzi, nie tylko z Polski ale również Niemiec, Białorusi oraz Czech.

  Moje obowiązki:

-ewidencja dokumentów księgowych, dokumentacja wszystkich wpływów i wydatków GFPS- Polska (kontakt z biurem rachunkowym, Urzędem Skarbowym, sponsorami),

-wsparcie koordynatora projektów w opracowywaniu wniosków o dotacje (część finansowa,rozliczenie projektów,

-wypłata zaliczek lub zwrot poniesionych kosztów osobom odpowiedzialnym w GFPS za bieżącą działalność, projekty lub opiekę nad stypendystami,

-przyjmowanie składek członkowskich,

-wypłacanie stypendiów.

Rzecznik – Marina Yegorova

fullsizerender-15O sobie:  Jestem studentką ostatniego roku na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizacja Geoekologia.

Swoją przygodę z GFPS rozpoczęłam w 2014 roku. Od tej pory uczestniczyłam w wielu projektach GFPS. Te projekty to możliwość poznania nowych, ciekawych ludzi oraz świetnie spędzony czas. Starałam się jak najbardziej zaangażować w GFPS, między innymi pomagałam przy tworzeniu materialów promocyjnych oraz uwiecznieniu na zdjęciach najważniejszych momentów z życia stowarzyszenia.

Jako Rzecznik planuję stworzyć długofalową strategię budowania marki GFPS.

Moje obowiązki:

-koordynacja akcji promocyjnych,

-promocja projektów GFPS- Polska,

-kontakt z mediami,

-współpraca przy prowadzeniu strony internetowej: www.gfps.pl

Opiekun stypendystów z Niemiec – Marta Czarnecka

14963636_576518402536172_178925954_o-2O sobie: Jestem absolwentką prawa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Szkoły Prawa Niemieckiego na Uniwersytecie Warszawskim, a także absolwentką prawa niemieckiego na Uniwerystecie Reńskim Fryderyka Wilhelma w Bonn w ramach programu studiów magisterskich LL.M.

W semestrze zimowym 2014/2015 byłam stypendystką GFPS, obecnie przyznano mi stypendium KAAD.Od dłuższego czasu moje zainteresowania prawem nierozerwalnie wiążą się z tematyką prawnoporównawczą i stosunkami między Polską a krajami niemieckojęzycznymi, w szczególności Niemcami i Szwajcarią. Na co dzień pracuję w kancelarii, której klientami w przeważającej mierze są spółki z krajów niemieckojęzycznych. Podczas studiów angażowałam się w różnego rodzaju działalność uczelnianą, przede wszystkim w ramach ESN UKSW i Uniwersyteckiej Studenckiej Poradni Prawnej, co również umożliwiało mi rozwijanie zainteresowań prawem oraz tematyką międzynarodową.Poza prawem moją pasją są podróże, szczególnie wyjazdy w góry, zarówno zimą, jak i latem. Bardzo lubię poznawać nowe miejsca i uczyć się języków obcych. Odpoczywam spędzając czas aktywnie, ze znajomymi, czytając książki, lub biorąc udział w wydarzeniach kulturalnych.

GFPS poznaję od dwóch lat, dzięki stypendium w Bonn. W poprzedniej kadencji zaangażowałam się w działalność Komisji Rewizyjnej. Do tej pory miałam okazję poznać wielu wspaniałych ludzi, a pełniąc funcję Opiekuna Stypendystów z Niemiec, chciałabym dzielić się moim dotychczasowym doświadczeniem, a jednocześnie dalej uczyć się.

  Moje obowiązki:

– opieka nad niemieckimi stypendystami GFPS w Polsce.

Opiekun stypendystów z Białorusi – Maria Kołb

Maria Kolb

   

O sobie: Jestem studentką IV roku filologii słowiańskiej (języki polski i białoruski) na Grodzieńskim Uniwersytecie Państwowym im. J.Kupały oraz byłą stypendystką GFPS– Polska na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W życiu zajmuję się rozwojem samorządu studenckiego na białoruskich uczelniach, uczestniczę i organizuję seminaria oraz projekty. Działam w różnych pozarządowych organizacjach na Białorusi, zawsze jestem otwarta na nowe pomysły i znajomości. W wolnych chwilach uwielbiam czytać dobre książki, uczyć się języków obcych i podróżować. Moją pasją jest spotykanie się z ludźmi, którzy naprawdę lubią to co robią  i są w to zaangażowani.

Podczas stypendium poznałam wielu wspaniałych ludzi i tak zaangażowałam się w działalność Grupy Lokalnej Kraków, że zadecydowałam zostać z GFPSem i rozwijać relacje z Białorusią.

Bardzo się cieszę, że mogę współpracować z otwartymi i doświadczonymi osobami. Postaram się wnieść w działalność organizacji swój pragmatyzm, optymizm i wiarę w ludzi.

 Moje obowiązki:

-opieka nad stypendystami z Białorusi w Polsce,

-rozwój programu stypendialnego z Białorusią,

-wspomaganie organizacji TRIDEM-ów,

-członek Komisji Kwalifikacyjnej dla Stypendystów z Białorusi.

 Zarządy z poprzednich lat:

2015-2016

 • Joanna Malinowska, Magda Gramsz, Joanna Pietrzyk, Paulina Wójtowicz, Maciej Czarnecki, Maria Kołb

2014-2015

 • Bartosz Walenda, Sandra Jelonek, Joanna Pietrzyk, Zofia Kasińska, Weronika Warzocha, Anastazja Każapienka

2013-2014

 • Maciej Kensicki, Patrycja Pociecha, Daniel Piskur (III-VIII 2013), Tomasz Żarnowski (IX 2013 – III 2014), Zofia Kasińska, Johannes Sporrer, Bartosz Walenda (X 2013 – III 2014)

2012-2013

 • Maciej Kensicki, Patrycja Pociecha, Daniel Piskur, Katarzyna Wojnicka, Marta Kabsch

2011-2012

 • Andrzej Ceglarz, Dorota Niewęgłowska, Liliana Leśniak, Agnieszka Pinczyńska, Angelika Gogół, Barbara Radoń (do X 2011)

2010-2011

 • Paulina Bocheńska, Anna Buczek, Magdalena Stępień, Karolina Głębocka, Marek Morawiak

2009-2010

 • Paulina Bocheńska, Agnieszka Kret, Maja Niestrój, Karolina Głębocka, Sara Woźny, Filip Piasecki

2008-2009

 • Marcin Czerkawski, Irena Domachowska, Konrad Wudkowski, Agnieszka Kret, Dorota Pyra (do XII 2008)

2007-2008

 • Agata Tomczak, Tomasz Piróg, Anna Nowak, Agata Chutnik (III-VII 2007), Marcin Czerkawski, Anna Kaukel (III-IX 2007), Dorota Pyra.

2007-2006

 • Marzena Karch, Agata Tomczak, Aleksandra Augustyniak, Joanna Maria Spychała, Alicja Osio (III-VI 2006), Aleksandra Szewczyk (od VI 2006)

2006-2005

 • Katarzyna Homan, Marzena Karch, Jarosław Mazurek, Joanna Szczepanik (w okresie III-XI 2005), Anna Guzik (od XI 2005), Dariusz Drążkiewicz (III-XI 2005), Joanna Maria Spychała (od XI 2005)

2005-2004

 • Katarzyna Młyńczak, Katarzyna Homan, Jarek Mazek, Dorota Kmiecik, Ewa Dorosz, Tomasz Wasilewski

2004-2003

 • Katarzyna Młyńczak, Iwona Pasieka, Jarek Mazek, Ania Romankiewicz, Maciek Jońca

2003-2002

 • Anna Artwińska, Renata Rakoczy, Paulina Dębska, Marek Petniakowski, Maciek Traczyk, Witold Moszyński – (w okresie III-VIII 2002)

2002-2001

 • Anetta Domazer, Urszula Kwiatek, Hanna Filipek, Karol Jaszczyński, Jarosław Wiśnioch

2001-2000

 • Agnieszka Kastelik, Anna Czogała, Witold Rogacki, Piotr Mazerant, Karol Jaszczyński, Tomasz Smaza

2000-1999

 • Joanna Byrska, Magda Kusior, Katarzyna Sułek, Dorota Barwińska, Aretha Wasilewska, Andrzej Kobielski

1999-1998

 • Joanna Dybiec, Magdalena Kusior, Paulina Wiśniewska, Katarzyna Sułek, Piotr Iwanowski, Aretha Wasilewska

1998-1997

 • Anna Chrzanowska, Bartosz Filipowicz, Paulina Wiśniewska, Piotr Iwanowski, Dorota Michałowska, Janusz Piegza

1997-1996

 • Anna Chrzanowska, Katarzyna Kluczna, Kinga Leżańska, Dorota Michałowska, Anna Warda, Janusz Piegza

1996-1995

 • Artur Kluczny, Krystyna Kozłowska, Kinga Leżańska, Renata Burda, Wiktor Kowalczyk

1995-1994

 • Artur Kluczny, Grzegorz Szulczewski, Kinga Leżańska, Krystyna Kozłowska, Wiktor Kowalczyk

Komitet Zalożycielski z 28.08.1994