Obecni stypendyści – semestr letni 2018

Magdalena Kotzurek

Magdalena Kotzurek o sobie:
Mam na imię Magda Kotzurek. Parę tygodni temu zdałam egzaminy końcowe studiów magisterskich tłumaczeń konferencyjnych w Lipsku. W Lipsku studiowałam Hiszpański i Angielski i przyjechałam do Poznania, żeby intensywnie pracować nad umiejętnościami Polskiego.

Od paru lat pracuję jako tłumaczka literatury, od niedawna też z Polskim. W tym semestrze planuję napisać pracę magisterską o tłumaczeniu metafor w wierszach chilijskiego poety Vicente Huidobro. Bardzo się cieszę z możliwości dołączenia do grona stypendystów GFPS!


Nicola Ulsamer

Nicola Ulsamer o sobie:
Jestem Nicola Ulsamer. Mam 24 lata. Mieszkam we Frankfurcie nad Odrą i
studiuję europeistykę na Europejskim Uniwersytecie Viadrina. Bardzo
cieszę się z możliwości nauki języka w Lublinie.

 

 

 

 


Luisa Klatte

Luisa Klatte o sobie:
Jestem Luisa Klatte, studentką z Niemiec. W Niemczech studiuję literaturę i kulturę niemiecką i interdyscyplinarne studia polonoznawcze w Halle. W tym semestrze letnim studiuję na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jestem bardzo zainteresowana kulturą, lubię chodzić do kina i teatru lub zwiedzać wystawy. Myślę, że Poznań jest odpowiednim miejscem i nie mogę się doczekać nadchodzących miesięcy. Ponadto odbywa się wiele ciekawych seminariów na uniwersytecie i cieszę się, że będę studiować jeszcze jeden semestr „poprawnie”, zanim rozpocznę pracę magisterską.

Zaczęłam uczyć się języka polskiego dwa lata temu, gdy pracowałam przez pół roku we Wrocławiu. Od tego czasu jestem bardzo zainteresowana polską historią, kulturą i literaturą. I mam nadzieję, że po moim pobycie w Poznaniu będę mogła wreszcie czytać książki po polsku.


Nadja Sieffert

Nadja Sieffert o sobie:
Jako wolontariuszka na Mazurach oraz uczestniczka niemiecko-polskich warsztatów oraz jako stypendystka Erasmusa we Wrocławiu dużo czasu spędziłam w Polsce. Ponadto chciałabym bardzo kontynuować swoją naukę polskiego. Jestem studentką Wolnego Uniwersytetu w Berlinie na kierunku wschodnioeuropejskich studiów. Interesuję się rozwojem społecznym oraz politycznym w Polsce. Stypendium GFPS e.V. teraz umożliwi mi codzienną naukę języka polskiego podczas kursu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Bardzo cieszę się, że mam okazję skorzystać z takiej możliwości.

 

 

 


Julia Niemiec o sobie:
Mam na imię Julia Eleonora Niemiec, studiuje Prawo na uniwersytecie w Potsdamie w Niemczech na drugim roku.

GFPS stypendium umożliwiło mi spędzenie jednego semestru letniego we Wrocławiu na Uniwersytecie Wrocławskim dzięki czemu mogę intensywnie rozwinąć umiejętności językowe jak i moje zainteresowania. Największym atutem tego wyjazdu jest możliwość udziału w kursach o międzynarodowym podłożu ponieważ mój uniwersytet w Niemczech nie oferuje tak dużego wyboru takich kursów na podstawowych studiach. Biorąc pod uwagę wybór mojej przyszłej specjalizacji jest to dla mnie duża zaletą. Poza tym chciała bym się przyjrzeć polskiej kulturze i obyczajom które są odmienne od tych w Niemczech.

Ciesze sie ze będę mogła spędzić dużo czasu w Polsce!