Grupy Lokalne na terenie Polski

Zachęcamy wszystkich Członków i sympatyków Stowarzyszenia oraz osoby zainteresowane składaniem wniosków na stypendium do kontaktu z Przewodniczącymi Grup Lokalnych.
Przewodniczący Grup Lokalnych organizują spotkania w swoich miastach, przekazują podstawowe informacje dotyczące działalności Stowarzyszenia oraz pomagają stypendystom w aklimatyzowaniu się w danym mieście.

 

Grupa Lokalna Poznań

Przewodnicząca grupy lokalnej: Wiktoria Kujawa

Hej!

Jestem Wiktoria i studiuję lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.
W GFPS jestem Opiekunką Członków, byłam też stypendystką i spędziłam semestr w Berlinie.
Od 2 lat mieszkam w Poznaniu, jeśli macie chęć na kawę lub piwo to spotkajmy się!

Kontakt: Grupa lokalna Poznań na facebooku

Patrz: Poprzedni przewodniczące grupy lokalnej w Poznaniu


Grupa Lokalna Gdańsk

Przewodniczący grupy lokalnej: Piotr Baranowski

Na codzień jestem programistą (głównie aplikacji na telefony) a GFPS poznałem dzięki pewnemu szczęśliwemu spotkaniu i oraz mojej pasji do nauki języków obcych.

Od kilku lat biorę udział w inicjatywach GFPS, byłem współorganizatorem Dni Miast w Gdańsku. Sam w czasie studiów spędziłem rok w Niemczech, w ramach Erasmusa.

Wierzę, że wymiany studenckie, bezpośrednie spotkania w ramach oddolnych inicjatyw i wspólna nauka języków w dużym stopniu przyczyniają się do budowania świadomego, otwartego i demokratycznego społeczeństwa. Uważam że to ogromna wartość, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Zapraszam do kontaktu wszystkich rozważających przyjazd do Gdańska, lub zainteresowanych organizacją projektów w naszym mieście.

Kontakt: Grupa Lokalna Gdańsk na facebooku


Grupa Lokalna Łódź

Przewodnicząca grupy lokalnej: Nina Olender

Stowarzyszenie GFPS poznałam na lektoracie z języka niemieckiego podczas studiów, kiedy lektorka poinformowała nas o kursie językowym Tandem. Wtedy, nie wzięłam w nim udziału, jednak po 3 latach GFPS pojawił się w moim życiu na nowo, kiedy pojechałam na Forum odbywające się w Warszawie. Poznałam tam wspaniałych i inspirujących ludzi, z którymi pozostaję w kontakcie. 

Dzięki temu stowarzyszeniu miałam możliwość wzięcia udziału w Tandemie, z którego wracałam bogatsza o niezapomniane przygody, doświadczenia, umiejętności językowe, a co najcenniejsze, o nowe przyjaźnie. 

Projekty GFPS pozwalają na kształtowanie w nas tolerancji, motywacji do rozwoju, inspiracji oraz otwartości na innych. We mnie osobiście zakorzeniły ogromną sympatię do Niemiec i języka niemieckiego, którego znajomość staram się stale polepszać i pielęgnować.

Zachęcam wszystkich Łodzian, a także osoby chcące odbyć stypendium w Łodzi do współpracy i wspólnego organizowania projektów. 

Kontakt: Grupa Lokalna Łódź na facebooku


Grupa Lokalna Warszawa

Przewodniczący grupy lokalnej: Marc Rieger

Kontakt: Grupa Lokalna Warszawa na facebooku

Patrz: Poprzedni przewodniczące grupy lokalnej we Warszawie


Grupa Lokalna Wrocław

Przewodniczący grupy lokalnej: Adrian Pach

Moja przygoda z GFPS-em rozpoczęła się od wzięcia udziału w tandemie polsko-niemieckim. Miałem tam okazję poznać fantastycznych ludzi, którzy zachęcili mnie do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez tę organizację. Z racji tego, iż jestem entuzjastą nauki języków obcych, a w szczególności języka niemieckiego, przemówiła do mnie idea tego Stowarzyszenia.

Na co dzień jestem studentem inżynierii biomedycznej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, więc anatomia człowieka i komputera nie są mi obce (przynajmniej w teorii). W wolnych chwilach gram na instrumentach i w szachy.

Kontakt: Grupa Lokalna Wrocław na facebooku

Poprzedni przewodniczące grupy lokalnej we Wrocławiu


Grupa Lokalna Kraków

Przewodniczący grupy lokalnej: Jan Królikowski

Kontakt: Grupa Lokalna Kraków na facebooku

Patrz: Poprzedni przewodniczące grupy lokalnej w Krakowiu


Grupa Lokalna Lublin

Przewodniczący grupy lokalnej: 

Kontakt: Grupa Lokalna Lublin na facebooku

Patrz: Poprzedni przewodniczące grupy lokalnej w Lublinie


Grupa Lokalna Olsztyn

Przewodniczący grupy lokalnej: Dawid Wierzbicki


Grupa Lokalna Słubice/Frankfurt nad Odrą

Przewodniczący grupy lokalnej: