Komisja Rewizyjna

Przewodnicząca Komisji RewizyjnejKlaudia Jóźwiak 

O sobie: 

Jestem absolwentką biologii, specjalność mikrobiologia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dwa semestry studiów magisterskich spędziłam w Niemczech, w ramach programu wymiany międzynarodowej na Uniwersytecie w Kassel. Obecnie mieszkam w Berlinie i z dnia na dzień coraz bardziej zakochuje się w tym mieście (zapewne za sprawą pieszych wycieczek po wszystkich dzielnicach i okolicach tego miasta).

Moja „płomienna miłość” do języka niemieckiego rozkwitła ponad 10 lat temu, kiedy to zostałam fanką zespołu Rammstein. Niedługo potem przyszło zafascynowanie mentalnością oraz kulturą niemiecką. Poza tym interesuję się mikrobiologią i immunologią, lotnictwem cywilnym oraz stosunkami dyplomatycznymi pomiędzy Polską a Niemcami.   

Pierwsze spotkanie z GFPS-Polska miało miejsce podczas Tandemu 2015, kiedy to byłam jego uczestniczką. Oprócz znacznej poprawy swoich umiejętności językowych, poznałam wspaniałych przyjaciół. Już podczas trwania tego projektu zdecydowałam, że chce kontynuować przygodę z GFPS, gdyż jest to Stowarzyszenie, z którymi celami identyfikuje się w 101%. To zaowocowało tym, że zostałam organizatorką Tandemu 2016, a jak już się coś raz zorganizuje, to ciężko potem poprzestać na jednym wydarzeniu…

I tak ta przygoda trwa nieprzerwanie do dziś. Można by rzec, że w tym Stowarzyszeniu robiłam już prawie wszystko, począwszy od Koordynatora Projektów i Wiceprezesa, następnie na funkcji Prezesa a potem będąc Skarbnikiem.

Zaryzykuje stwierdzenie, iż podczas ponad 5 lat pracy w Zarządzie GFPS-Polska, zdobyłam doświadczenie, które może wesprzeć działalność Członków tego Organu. Z racji tego postanowiłam dalej aktywnie angażować w życie Stowarzyszenia, lecz tym razem w Komisji Rewizyjnej.


Wiceprzewodnicząca Komisji RewizyjnejMaja Kiedrowska

O sobie: 

Cześć, jestem Maja, a moje drugie imię to GFPSowa Polecajko-zachęcajka. Och tak! Odkąd pojechałam w 2019 roku na Tandem do Peenemünde zachłysnęłam się GFPSową energią i ciągle od 4 lat namiętnie reklamuję GFPSową działalność.

Obecnie studiuję Osteuropäische Kulturstudien w Poczdamie i mieszkam w Berlinie. Jestem absolwentką filologii germańskiej na UG oraz wymianową-krejzolką, oprócz ERASMUSa+, GIP/DAADu, byłam też stypendystką GFPS na pograniczu polsko-niemieckim we Frankfurcie nad Odrą. Za pan brat z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży (PNWM/DPJW), gdzie wspieram team jako SHK. Uwielbiam prowadzić animację językowe, dlatego można mnie też spotkać w szkołach niemieckich na pokładzie PolenMobil. 

Tandem od tego się zaczęło… następne kilka Tandemów miałam okazję współorganizować czy to ten pierwszy Tandem ONLINE 2020 i Tandem stacjonarny na Kaszubach 2021. Bardzo chętnie dzielę się doświadczeniem – w zeszłej kadencji pełniłam funkcję Prezeski, a wcześniej Wiceprezeski i Koordynatorki ds. Projektów.

Chciałabym, aby GFPS łączył kolejne zakręcone w świecie Europy Środkowo-Wschodniej osoby. Stawiam na inicjatywy, które tworzą relacje międzyludzkie, pogłębiają wiedzę o kulturze i różnorodności oraz budują i pogłębiają tolerancję i szacunek dla drugiego człowieka. Dlatego zależy mi, żeby dalej działać razem na rzecz rozwoju GFPS i to jest moim celem na kolejny rok – tym razem w Komisji Rewizyjnej.

Zachęcam do kontaktu ze mną! 

PS. Podróżując po Niemczech i Polsce chętnie spotykam się lokalnie z GFPSowiczami z wszystkich generacji i pokoleń! Lass uns treffen und inspirieren!  🙂


Sekretarz Komisji RewizyjnejWitek Łuszcz  

O sobie: 

Jestem absolwentem inżynierii biomedycznej oraz elektroniki i telekomunikacji, pracuję w branży AV. Od 2022 roku mieszkam na stałe w Hamburgu, co zawdzięczam właśnie naszemu Stowarzyszeniu. Uwielbiam podróże, muzykę czeskojęzyczną oraz gotowanie. Dzięki GFPS-owi mogłem realizować się w każdej z tych dziedzin, poznałem wspaniałych ludzi,  a także odkryłem wiele sporo i polskich miast.

Letni Tandem Online w 2020 roku był moim pierwszym kontaktem ze Stowarzyszeniem, a niedługo później zostałem członkiem Zarządu. W tym czasie byłem jeszcze studentem TU Graz. Dwukrotnie planowałem zostać opiekunem członków, jednak dwukrotnie przypadła mi funkcja koordynatora projektów. W tym czasie udało mi się wprowadzić nowy projekt integracyjno-wdrożeniowy do stałej oferty GFPS-Polska.
W kadencji 2023/2024 zostałem członkiem Komisji Rewizyjnym, gdzie wspieram aktualne koordynatorki w organizacji kolejnych wydarzeń.


Komisji z przeszłych lat:

2022-2023

Joanna Żuławińska, Magdalena Ubysz, Klaudia Jóźwiak