Komisja Rewizyjna

Przewodnicząca Komisji RewizyjnejKlaudia Jóźwiak 

O sobie: 

Jestem absolwentką biologii, specjalność mikrobiologia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dwa semestry studiów magisterskich spędziłam w Niemczech, w ramach programu wymiany międzynarodowej na Uniwersytecie w Kassel. Obecnie mieszkam w Berlinie i z dnia na dzień coraz bardziej zakochuje się w tym mieście (zapewne za sprawą pieszych wycieczek po wszystkich dzielnicach i okolicach tego miasta).

Moja „płomienna miłość” do języka niemieckiego rozkwitła ponad 10 lat temu, kiedy to zostałam fanką zespołu Rammstein. Niedługo potem przyszło zafascynowanie mentalnością oraz kulturą niemiecką. Poza tym interesuję się mikrobiologią i immunologią, lotnictwem cywilnym oraz stosunkami dyplomatycznymi pomiędzy Polską a Niemcami.   

Pierwsze spotkanie z GFPS-Polska miało miejsce podczas Tandemu 2015, kiedy to byłam jego uczestniczką. Oprócz znacznej poprawy swoich umiejętności językowych, poznałam wspaniałych przyjaciół. Już podczas trwania tego projektu zdecydowałam, że chce kontynuować przygodę z GFPS, gdyż jest to Stowarzyszenie, z którymi celami identyfikuje się w 101%. To zaowocowało tym, że zostałam organizatorką Tandemu 2016, a jak już się coś raz zorganizuje, to ciężko potem poprzestać na jednym wydarzeniu…

I tak ta przygoda trwa nieprzerwanie do dziś. Można by rzec, że w tym Stowarzyszeniu robiłam już prawie wszystko, począwszy od Koordynatora Projektów i Wiceprezesa, następnie na funkcji Prezesa a potem będąc Skarbnikiem.

Zaryzykuje stwierdzenie, iż podczas ponad 5 lat pracy w Zarządzie GFPS-Polska, zdobyłam doświadczenie, które może wesprzeć działalność Członków tego Organu. Z racji tego postanowiłam dalej aktywnie angażować w życie Stowarzyszenia, lecz tym razem w Komisji Rewizyjnej.


Wiceprzewodnicząca Komisji RewizyjnejMaja Kiedrowska

O sobie: 

Cześć, jestem Maja, a moje drugie imię to GFPSowa Polecajko-zachęcajka. Och tak! Odkąd pojechałam w 2019 roku na Tandem do Peenemünde zachłysnęłam się GFPSową energią i ciągle od 4 lat namiętnie reklamuję GFPSową działalność.

Obecnie studiuję Osteuropäische Kulturstudien w Poczdamie i mieszkam w Berlinie. Jestem absolwentką filologii germańskiej na UG oraz wymianową-krejzolką, oprócz ERASMUSa+, GIP/DAADu, byłam też stypendystką GFPS na pograniczu polsko-niemieckim we Frankfurcie nad Odrą. Za pan brat z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży (PNWM/DPJW), gdzie wspieram team jako SHK. Uwielbiam prowadzić animację językowe, dlatego można mnie też spotkać w szkołach niemieckich na pokładzie PolenMobil. 

Tandem od tego się zaczęło… następne kilka Tandemów miałam okazję współorganizować czy to ten pierwszy Tandem ONLINE 2020 i Tandem stacjonarny na Kaszubach 2021. Bardzo chętnie dzielę się doświadczeniem – w zeszłej kadencji pełniłam funkcję Prezeski, a wcześniej Wiceprezeski i Koordynatorki ds. Projektów.

Chciałabym, aby GFPS łączył kolejne zakręcone w świecie Europy Środkowo-Wschodniej osoby. Stawiam na inicjatywy, które tworzą relacje międzyludzkie, pogłębiają wiedzę o kulturze i różnorodności oraz budują i pogłębiają tolerancję i szacunek dla drugiego człowieka. Dlatego zależy mi, żeby dalej działać razem na rzecz rozwoju GFPS i to jest moim celem na kolejny rok – tym razem w Komisji Rewizyjnej.

Zachęcam do kontaktu ze mną! 

PS. Podróżując po Niemczech i Polsce chętnie spotykam się lokalnie z GFPSowiczami z wszystkich generacji i pokoleń! Lass uns treffen und inspirieren!  🙂


Sekretarz Komisji RewizyjnejWitek Łuszcz  

O sobie: 

Jestem absolwentem inżynierii biomedycznej oraz elektroniki i telekomunikacji, pracuję w branży AV. Od 2022 roku mieszkam na stałe w Hamburgu, co zawdzięczam właśnie naszemu Stowarzyszeniu. Uwielbiam podróże, muzykę czeskojęzyczną oraz gotowanie. Dzięki GFPS-owi mogłem realizować się w każdej z tych dziedzin, poznałem wspaniałych ludzi,  a także odkryłem wiele sporo i polskich miast.

Moin, jestem Witek, mam 27 lat. Jestem absolwentem inżynierii biomedycznej oraz elektroniki i telekomunikacji. Pracuję w branży audiowizualnej. Po wielu przeprowadzkach, w 2022 roku osiadłem się na stałe w Hamburgu, co zawdzięczam właśnie GFPS. W Stowarzyszeniu nie tylko poznałem wspaniałych ludzi, odkryłem wiele polskich i niemieckich miast, ale też mogłem sprawdzić się jako organizator. Uwielbiam języki obce, podróże, gotowanie i muzykę (w tym czeską). Jestem też weteranem licznych wymian Erasmus+, DAAD i Goethe-Institut.

Moim pierwszym kontaktem z GFPS był Letni Tandem Online w 2020 roku, a pół roku później zostałem członkiem Zarządu. Chociaż dwukrotnie chciałem zostać opiekunem członków, dwukrotnie przypadła mi funkcja koordynatora projektów, co było dla mnie lepszą rolą. Udało mi się wtedy wprowadzić nowy projekt integracyjno-wdrożeniowy do stałego repertuaru spotkań GFPS. Aktualnie już drugi rok wspieram Zarząd jako członek Komisji Rewizyjnej. Oprócz tego chętnie angażuję się w grupie lokalnej w Hamburgu.

Jeśli masz jakieś pytanie dotyczące Stowarzyszenia lub chcesz się spotkać w Hamburgu, koniecznie napisz do mnie ()!


Członek Komisji RewizyjnejKasia Urbańczyk  

O sobie: 

Mam na imię Kasia i z GFPS związana jestem od 2019 roku, kiedy to po raz pierwszy wzięłam udział w Dniach Miast! Od tego czasu regularnie biorę udział w organizowanych przez Stowarzyszenie projektach i aktywnościach. Przez ostatnie 5 lat byłam członkinią zarządu, w którym pełniłam funkcje Koordynatorki PR, Prezeski i Skarbniczki. Był to dla mnie czas ogromnego rozwoju, cudownej zabawy oraz wielu nowych i długotrwałych znajomości i przyjaźni. Angażowałam się również w komisje stypendialne, zarówno te po stronie GFPS-Polska, jak i naszego niemieckiego partnera GFPS e.V.

Od 7 lat mieszkam w Niemczech, obecnie w Halle (Saale), gdzie kończę studia magisterskie na kierunku analiza danych i doradztwo polityczne i specjalizuję się w ekonomii zdrowia. Pracuję również na uczelni oraz w firmie consultingowej. W czasie wolnym działam jako trenerka edukacji nieformalnej, a moje główne zainteresowania w tym obszarze skupiają się na tematach równości, inkluzji, migracji oraz aktywnego zaangażowania młodych osób w społeczeństwo obywatelskie. Od wielu lat uczestniczę i organizuję międzynarodowe projekty. Dzięki GFPS miałam okazje zdobyć jeszcze większe doświadczenie w tej dziedzinie i rozwinąć swoje skrzydła na arenie międzynarodowej.

Długoletnie zaangażowanie w GFPS i bardzo dobra znajomość Stowarzyszenia, pozwoliły mi zebrać doświadczenie, którym chciałabym wesprzeć nowych Członków Zarządu. GFPS, jego cele i działania są bardzo bliskie mojemu sercu i wartościom, więc cieszę się że dalej aktywnie będę mogła angażować się w życie Stowarzyszenia i wspierać tą wyjątkową inicjatywę w Europie Środkowo-Wschodniej, tym razem jako Członkini Komisji Rewizyjnej.

Komisji z przeszłych lat:

2022-2023

Joanna Żuławińska, Magdalena Ubysz, Klaudia Jóźwiak