Komisja Rewizyjna

Hubert Lau

Hubert Lau

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Hubert Lau

O sobie: Cześć! Jestem Hubert i w kadencji 2017/2018 objąłem funkcję Sekretarza Komisji Rewizyjnej GFPS-Polska.

Swoją przygodę z GFPS rozpocząłem na Tandemie Polsko-Niemieckim 2015, gdzie spędziłem najlepsze wakacje w życiu. W czasie tego wakacyjnego kursu poznałem wspaniałych ludzi, zwiedziłem kawał Polski i Niemiec. Nauczyłem się sporo języka niemieckiego oraz nabyłem pewności i biegłości w mowie naszych zachodnich sąsiadów. Po zakończeniu projektu nie widziałem więc innej możliwości, jak tylko zaangażować się i dać coś z siebie dla GFPS. Do dziś uczestniczę aktywnie w projektach stowarzyszenia, angażuję się w Grupy Robocze, a w kadencji 2016/2017 pełniłem funkcję Prezesa w Zarządzie GFPS-Polska.

Doświadczenie w Zarządzie pozwoliło mi dobrze poznać struktury stowarzyszenia oraz ludzi w nim działających. Przez czas kadencji miałem okazję poznać wspaniałe aspekty organizacji oraz zmierzyć się z problemami, które jej dotykały. Dodatkowo miałem okazję rozwinąć swój język niemiecki i postawić pierwsze kroki w języku rosyjskim. Nauczyłem się organizacji pracy, koordynowania grupy oraz wiele innych. Cały bagaż pozytywnych doświadczeń przeżytych dzięki pracy w GFPS. 🙂


Klaudia Jóźwiak

Wiceprzewodnicząca Komisji Rewizyjnej – Klaudia Jóźwiak

O sobie: Jestem studentką V roku biologii, specjalność mikrobiologia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dwa semestry studiów magisterskich spędziłam w Niemczech, w ramach programu wymiany międzynarodowej na Uniwersytecie w Kassel.

Moja miłość do języka niemieckiego rozkwitła około 10 lat temu, kiedy to zostałam fanką zespołu Rammstein. Niedługo potem zafascynowała mnie mentalność oraz kultura niemiecka. Poza tym interesuję się immunologią,  możliwością wykorzystania komórek macierzystych w nowoczesnej medycynie, lotnictwem cywilnym oraz stosunkami dyplomatycznymi pomiędzy Polską a Niemcami.

Swoją przygodę z GFPS-Polska rozpoczęłam od uczestnictwa w Tandemie 2015. Oprócz znacznej poprawy swoich umiejętności językowych, poznałam wspaniałych przyjaciół. Już podczas trwania Tandemu zdecydowałam, że chce kontynuować tą przygodę z GFPS. To zaowocowało tym, że zostałam organizatorką Tandemu 2016. Brałam także udział w Dniach Miast co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że utożsamiam się z ideą Stowarzyszenia i jest mi ona niezmiernie bliska.

Podczas kadencji 2016/2017 pełniłam funkcję Koordynatora Projektów oraz Wiceprezesa, natomiast rok później byłam Prezesem Stowarzyszenia.

Uwielbiam stawiać sobie wyzwania i je potem realizować, dlatego zdecydowałam się dalej aktywnie zaangażować w życie Stowarzyszenia. Ponadto posiadając doświadczenie zdobyte podczas 2 lat w Zarządzie GFPS‑Polska, będąc w Komisji Rewizyjnej będę dzielić się tą wiedzą i wspierać w działaniach nowych Członków Zarządu. Jako Przewodnicząca GR Alumni chcę odtworzyć historię przyznawanych stypendiów i zbudować sieć kontaktów między byłymi Stypendystami a naszym Stowarzyszeniem.


Asia Żuławińska

Sekretarz Komisji Rewizyjnej – Asia Żuławińska

O sobie: Jestem studentką trzeciego roku Metod Ilościowych w Ekonomii na SGH w Warszawie. Moją wielką pasją są podróże, już od gimnazjum chętnie uczestniczyłam w wymianach szkolnych, dzięki czemu uczyłam się języków oraz poznawałam kulturę państw europejskich. Moim marzeniem jest ponownie odwiedzić Japonię, która kilka lat temu zachwyciła mnie niesamowitą architekturą oraz życzliwością jej mieszkańców. W wolnym czasie czytam kryminały, poznaję Warszawę na rowerze i pływam.

Dzięki stypendium z DAAD dwa razy studiowałam w Mainz, co wspominam jako najlepszy czas w swoim życiu. Mieszkając w Niemczech znacznie polepszyłam swoją znajomość języka, zwiedziłam region Rheinland-Pfalz oraz poznałam wielu studentów i mieszkańców miasta, którzy z zaangażowaniem dzielili się ze mną swoimi doświadczeniami.

Szukając okazji do kontaktu z językiem niemieckim trafiłam na informację o Tandemie, w którym wzięłam udział w wakacje 2016. Po dwóch tygodniach intensywnych zajęć językowych i kulturalnych szkoda było mi wyjeżdżać i chciałam, aby przygoda z GFPS-em trwała dłużej. W tym przekonaniu utwierdziły mnie kolejne projekty w Polsce i w Niemczech, podczas których poznałam bliżej stypendystów i zaangażowanych członków stowarzyszenia. W kadencji 2017/2018 byłam Wiceprezesem i Koordynatorem Projektów GFPS, co dało mi bardzo dużo satysfakcji oraz przyniosło praktyczne doświadczenia i pozwoliło na pracę w fajnym, zmotywowanym zespole. W kolejnej kadencji, już jako Sekretarz Komisji Rewizyjnej, chciałabym być oparciem dla nowego Zarządu i podzielić się całą wiedzą, którą zdobyłam.