Komisja Rewizyjna 2022-2023

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej – Joanna Żuławińska 

Joanna Żuławińska

O sobie: Jestem studentką ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku Analiza danych – Big Data na SGH. Dzięki stypendium DAAD dwa razy studiowałam w Mainz, co wspominam jako najlepszy czas w swoim życiu. Mieszkając w Niemczech znacznie polepszyłam swoją znajomość języka, zwiedziłam region Rheinland-Pfalz oraz poznałam wielu studentów i mieszkańców miasta, którzy z zaangażowaniem dzielili się ze mną swoimi doświadczeniami.
Szukając okazji do kontaktu z językiem niemieckim trafiłam na informację o Tandemie, w którym wzięłam udział w wakacje 2016. Po dwóch tygodniach intensywnych zajęć językowych i kulturalnych szkoda było mi wyjeżdżać i chciałam, aby przygoda z GFPS-em trwała dłużej. Od tamtego czasu starałam się planować swój kalendarz w taki sposób, aby brać udział w kolejnych projektach, utrzymywać z członkami i sympatykami stowarzyszenia i zawierać nowe znajomości.

W kadencji 2017/2018 byłam Wiceprezesem i Koordynatorem Projektów GFPS, co dało mi bardzo dużo satysfakcji oraz przyniosło praktyczne doświadczenia i pozwoliło na pracę w fajnym, zmotywowanym zespole. Po blisko pięciu latach uczestnictwa w życiu stowarzyszenia postrzegam to jako doświadczenie, które przynosi mi satysfakcję i pozwala poczuć się częścią przyjaznej i inspirującej grupy. Dlatego zależy mi, żeby dalej działać razem na rzecz rozwoju GFPS i to jest moim celem na kolejny rok. 


Wiceprzewodnicząca Komisji Rewizyjnej – Magdalena Ubysz 

Magdalena Ubysz

O sobieSwoją przygodę ze Stowarzyszeniem GFPS-Polska rozpoczęłam cztery lata temu, gdy w ramach przyznanego mi stypendium, studiowałam psychologię na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji. Później, przez trzy kadencje piastowałam funkcję koordynatorki projektów w Stowarzyszeniu. W tym roku będę pomagać zarządowi w ramach komisji rewizyjnej.

Bardzo cenię sobie działanie w Stowarzyszeniu. Poznałam w nim wiele osób z różnych stron świata, nauczyłam się rozwiązywać wiele palących, organizacyjnych problemów, mogłam pomieszkać w Warszawie oraz za granicą, a sam GFPS jest dla mnie wielką częścią mojego studenckiego życia. 


Sekretarz Komisji Rewizyjnej – Klaudia Jóźwiak 

Klaudia Jóźwiak

O sobie: Jestem absolwentką biologii, specjalność mikrobiologia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dwa semestry studiów magisterskich spędziłam w Niemczech, w ramach programu wymiany międzynarodowej na Uniwersytecie w Kassel. Obecnie mieszkam w Berlinie i z dnia na dzień coraz bardziej zakochuje się w tym mieście (zapewne za sprawą pieszych wycieczek po wszystkich dzielnicach i okolicach tego miasta).

Moja „płomienna miłość” do języka niemieckiego rozkwitła ponad 10 lat temu, kiedy to zostałam fanką zespołu Rammstein. Niedługo potem przyszło zafascynowanie mentalnością oraz kulturą niemiecką. Poza tym interesuję się mikrobiologią i immunologią, lotnictwem cywilnym oraz stosunkami dyplomatycznymi pomiędzy Polską a Niemcami.   

Pierwsze spotkanie z GFPS-Polska miało miejsce podczas Tandemu 2015, kiedy to byłam jego uczestniczką. Oprócz znacznej poprawy swoich umiejętności językowych, poznałam wspaniałych przyjaciół. Już podczas trwania tego projektu zdecydowałam, że chce kontynuować przygodę z GFPS, gdyż jest to Stowarzyszenie, z którymi celami identyfikuje się w 101%. To zaowocowało tym, że zostałam organizatorką Tandemu 2016, a jak już się coś raz zorganizuje, to ciężko potem poprzestać na jednym wydarzeniu…

I tak ta przygoda trwa nieprzerwanie do dziś. Można by rzec, że w tym Stowarzyszeniu robiłam już prawie wszystko, począwszy od Koordynatora Projektów i Wiceprezesa, następnie na funkcji Prezesa a potem będąc Skarbnikiem.

Zaryzykuje stwierdzenie, iż podczas ponad 5 lat pracy w Zarządzie GFPS-Polska, zdobyłam doświadczenie, które może wesprzeć działalność Członków tego Organu. Z racji tego postanowiłam dalej aktywnie angażować w życie Stowarzyszenia, lecz tym razem w Komisji Rewizyjnej.