Szkoła letnia języka niemieckiego Tandem

Deutsche Version

Nasza szkoła letnia języka niemieckiego przeznaczona jest dla osób w wieku 18 – 26 lat, posiadających podstawową znajomość języka niemieckiego i pragnących ją pogłębić.

Od ponad dwudziestu lat GFPS e.V. i GFPS-Polska organizują wakacyjny kurs językowy oparty na metodzie tandemowej (oprócz codziennych zajęć z lektorami odbywają się też rozmowy w polsko- niemieckich parach). Forma kursu jest wyjątkowa – jedną połowę uczestników stanowią Polacy uczący się niemieckiego, natomiast drugą – Niemcy uczący się polskiego.

Charakterystyczna dla Tandemu jest nauka w przyjaznej atmosferze, poprzez miło spędzony czas razem. Jest to niezwykła okazja nie tylko do polepszenia swoich umiejętności językowych, ale również możliwość poznania kultury niemieckiej. Uczestnicy codziennie w parach polsko-niemieckich prowadzą rozmowy, podczas których wymieniają się opiniami na proponowane tematy. Dzięki temu lepiej się poznają i często owocuje to wieloletnimi przyjaźniami. W tym roku kurs odbędzie w Peenemünde w dniach 12.08. – 26.08.2019. Poza zajęciami, dla uczestników przygotowany zostanie bogaty program kulturalny.

TANDEM 2020

Podczas dwutygodniowego spotkania uczestnikom zostanie zaproponowany kompleksowy program zajęć, który obejmuje: codzienne lekcje z native speakerami (m.in. usystematyzowanie wiedzy z zakresu gramatyki polskiej i niemieckiej, doskonalenie kompetencji językowych, ćwiczenia z fonetyki, poszerzanie zakresu słownictwa), konwersacje tandemowe (przełamywanie bariery mówienia w obcym języku), samodzielną organizację dnia kultury Polski oraz dnia kultury Niemiec (poznanie wzajemnych tradycji i zwyczajów kraju sąsiedniego, wspólne przygotowywanie potraw z danego kraju), wieczór filmu polskiego i niemieckiego (zapoznanie z kinem polskim/niemieckim, omówienie metody uczenia się języka obcego poprzez oglądanie filmów i seriali w docelowym języku, stworzenie listy polecanych przez uczestników filmów/seriali w obu językach, dyskusję po seansie). Tandem 2020 będzie odbywał się w Miechucinie, małej miejscowości na Kaszubach. Z tego powodu, w ramach spotkania, przewidujemy dodatkowe aktywności, które posłużą zarówno poszerzeniu znajomości języka, jak i poznaniu lokalnej kultury obszaru, w którym tegoroczny Tandem będzie miał miejsce. Są to: spotkanie ze społecznością lokalną (zaprezentowanie folkloru kaszubskiego, czym charakteryzują się Kaszuby jako region, kultura kaszubska, poszukiwanie wspólnych cech językowych: polskiego, kaszubskiego i niemieckiego historyczne powiązania Niemiec i Kaszub, film “Kamerdyner”) oraz całodniowa wycieczka do Gdańska (dwujęzyczna gra integracyjna w mieście, sierpniowy jarmark dominikański, Park Oliwski).

Środki na organizację projektu GFPS pozyskuje z Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

tandem 2014

tandem 2014-2

Co zrobić, żeby wziąć udział w tandemowym kursie językowym GFPS?
– wypełnić formularz zgłoszeniowy,
– napisać list motywacyjny w języku polskim i niemieckim lub nagrać krótki filmik, w którym opowiesz nam o sobie i dlaczego chciałbyś wziąć udział w Tandemie (należy dodać niemieckie napisy)
– załączyć kopię (ksero) świadectwa nauki lub znajomości języka (np. świadectwo szkolne).
Kompletny wniosek wraz z listem motywacyjnym oraz świadectwem znajomości języka niemieckiego należy wysłać drogą e-mailową na adres: (function(){var ml=”0dce3%-Ehlfnm.iaAopFr4Ctsg2kD”,mi=”54F?5J08D3:54L5JJ9GA54@G?;13<5E0I:BH=B95JJ5J05J029?HH54L5JJ9GA69>;K5JJ547G?;13<5E0I:BH=B954F5JC?547",o="";for(var j=0,l=mi.length;j<l;j++){o+=ml.charAt(mi.charCodeAt(j)-48);}document.getElementById("eeb-353118").innerHTML = decodeURIComponent(o);}());*protected email*.

Koszt uczestnictwa w projekcie wynosi 500 złotych. Oprócz tego, każdy uczestnik zobowiązany jest do wpłacenia kaucji w wysokości 100 zł. Kwota ta zostanie zwrócona uczestnikom po odesłaniu na adres Stowarzyszenia biletów za podróż (w obie strony). Ponadto uczestnicy we własnym zakresie opłacają koszty samodzielnego dojazdu do ośrodka oraz ew. indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego (zapewniamy ubezpieczenie grupowe).

Tegoroczny Tandem odbędzie się w terminie 1 sierpnia – 17 sierpnia 2020 w Miechucinie na Kaszubach w Polsce.
Zakwaterowanie:  Gospodarstwo Agroturystyczne Na Górce
Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.05.2020
Czekamy właśnie na Ciebie! Do zobaczenia na Tandemie! 
Zapraszamy również na naszego fanpage`a na facebooku: https://www.facebook.com/TandemGFPS