Tandem Polsko-Niemiecki

Tandem 2024 w Rauenstein (Turyngia)

Czy chciałbyś podszlifować swój niemiecki i mieć okazję wypróbowania go w praktyce?
A może dopiero planujesz rozpocząć swoją przygodę z tym wspaniałym językiem i chcesz spędzić aktywne wakacje w międzynarodowym towarzystwie? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Tandem obchodzi w tym roku swój jubileusz! To już 30. letnia szkoła językowa organizowana przez GFPS. Z nami będziesz miał okazję nie tylko podszkolić swój niemiecki, a także poznać ciekawych ludzi i przeżyć niezapomniane chwile! Tandem to profesjonalne lekcje z lektorami, stały kontakt z językiem, a do tego bogaty program kulturalny! I to wszystko w przystępnej, studenckiej cenie!

W tym roku Tandem odbędzie się w malowniczej miejscowości Rauenstein, położonej w turyńskich górach, znanych ze swojej pięknej i różnorodnej przyrody!

Czym jest “Tandem”?

Jest to kurs oparty na metodzie tandemowej, to znaczy, że oprócz codziennych lektoratów z języka, uczestnicy odbywają też rozmowy w polsko-niemieckich parach, podczas których wymieniają się opiniami na zaproponowane podczas zajęć tematy. Z tego powodu forma spotkania jest wyjątkowa – połowę uczestników kursu stanowią Polacy uczący się niemieckiego, drugą – Niemcy uczący się polskiego.

Jak dokładnie odbywa się “Tandem”?

Podczas dwutygodniowego kursu, uczestnicy mają możliwość korzystania z bogatego, urozmaiconego programu, w którym obok codziennych lekcji oraz rozmów tandemowych jest również miejsce na wydarzenia międzykulturowe.

Tak wygląda typowy dzień na Tandemie:

Po śniadaniu odbywają się lekcje z wykwalifikowanymi native speakerami. W przerwie jest czas na kawę lub herbatę i pogawędkę. Oferujemy zajęcia na trzech poziomach zaawansowania, aby stworzyć jak najbardziej optymalne warunki do nauki dla wszystkich uczestników. Po obiedzie odbywa się tytułowy Tandem w polsko-niemieckich parach – jest okazja, aby lepiej się poznać i wypróbować swoje umiejętności językowe codziennie omawiając inne tematy. Wieczorami można skorzystać z wolnego czasu lub uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach, takich jak ogniska, warsztaty, pubquiz czy wieczory filmowe.
Dodatkowo odbędą się również dni kulturowe obu krajów, czyli Dzień Polski i Dzień Niemiecki. W programie mamy także wycieczki do okolicznych miast, a dla tych bardziej aktywnych – wędrówki górskie.
W Tandemie chodzi o to, by uczyć się od siebie nawzajem, wymieniać się poglądami w swobodny sposób i dobrze się bawić – będzie ku temu wiele okazji, o to zadbamy!

Dla kogo? Dla studentów i innych zainteresowanych między 18 a 26 rokiem życia
Kiedy? 12.08 – 28.08.2024
Gdzie? Rauenstein (Turyngia), Niemcy (Jugendherberge Rauenstein)
Ile kosztuje udział? 1550 PLN (koszt obejmuje wszystkie punkty programu, nocleg i wyżywienie)
Termin zgłoszeń: do 15.05.2023

Chcesz dołączyć do tej wspaniałej przygody? Nie zwlekaj i wyślij zgłoszenie już teraz!

Tylko dwie rzeczy dzielą cię od Tandemu:

  1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy tutaj!
  2. Opowiedz nam, dlaczego chciałbyś wziąć udział w Tandemie. Możesz to napisać, nagrać krótki filmik lub wybrać dowolną inną formę. Liczymy na Twoją kreatywność.
    Twoją motywację możesz dodać w formularzu zgłoszeniowym lub przesłać na adres email: 

CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE! DO ZOBACZENIA NA TANDEMIE! 

Archiwum: