Tandem Polsko-Niemiecki

Komu w drogę temu Tandem!

Typowy Tandemowicz

Termin zgłoszeń: 22.06.2021 15.06.2021

Masz 18-26 lat? Uczysz się niemieckiego i chcesz poćwiczyć język w praktyce, a przy okazji spędzić aktywne wakacje w międzynarodowym gronie?

Tandem GFPS jest właśnie dla Ciebie!

Już od ponad 25 lat organizujemy tę letnią szkołę językową. Z nami nie tylko podszkolisz swój niemiecki, ale także poznasz ciekawych ludzi i przeżyjesz niezapomniane wakacje. Tandem GFPS to lekcje z lektorami, ale również kontakt z żywym językiem i atrakcyjny program kulturalny. A to wszystko w studenckiej cenie!

Jak co roku zapraszamy Was do wzięcia udziału w letniej szkole języka niemieckiego Stowarzyszenia GFPS-Polska i GFPS e.V. Tym razem kurs odbędzie się w Miechucinie na Kaszubach w dniach 28.08-13.09.21.

Kurs oparty jest na metodzie tandemowej – to znaczy, że oprócz codziennych lektoratów z języka, uczestnicy odbywają też rozmowy w polsko-niemieckich parach, podczas których wymieniają się opiniami na zaproponowane podczas zajęć tematy. Z tego powodu forma spotkania jest wyjątkowa – jedną część uczestników kursu stanowią Polacy uczący się niemieckiego, drugą – Niemcy uczący się polskiego.

Tandem 2021 daje nie tylko niezwykłą okazję do podniesienia swoich umiejętności językowych, lecz również stwarza możliwość lepszego poznania kultury niemieckiej. Spotkania tandemowe niejednokrotnie owocują wieloletnimi, międzynarodowymi przyjaźniami.

Poza zajęciami, dla uczestników przygotowany zostanie bogaty program kulturalny związany z miejscem wydarzenia.

 

Środki na organizację projektu GFPS pozyskuje z Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Dla kogo? Studenci i osoby pomiędzy 18., a 26. rokiem życia z przynajmniej podstawową znajomością języka niemieckiego 

Kiedy? 28.08. – 13.09.2021

Gdzie? Gospodarstwo Agroturystyczne Na Górce w Miechucinie

Cena? 750zł (uczestnicy z Polski)

 

tandem 2014-2

Podczas dwutygodniowego spotkania uczestnikom zostanie zaproponowany kompleksowy program zajęć, który obejmuje: codzienne lekcje z native speakerami (m.in. usystematyzowanie wiedzy z zakresu gramatyki polskiej i niemieckiej, doskonalenie kompetencji językowych, ćwiczenia z fonetyki, poszerzanie zakresu słownictwa), konwersacje tandemowe (przełamywanie bariery mówienia w obcym języku), samodzielną organizację dnia kultury Polski oraz dnia kultury Niemiec (poznanie wzajemnych tradycji i zwyczajów kraju sąsiedniego, wspólne przygotowywanie potraw z danego kraju), wieczór filmu polskiego i niemieckiego (zapoznanie z kinem polskim/niemieckim, omówienie metody uczenia się języka obcego poprzez oglądanie filmów i seriali w docelowym języku, stworzenie listy polecanych przez uczestników filmów/seriali w obu językach, dyskusję po seansie). Podczas Tandemu przewidujemy również dodatkowe aktywności, które posłużą poszerzeniu znajomości języka oraz poznaniu lokalnej kultury miejsca, w którym odbędzie się tegoroczne wydarzenie. Są to: spotkanie ze społecznością lokalną (zaprezentowanie folkloru kaszubskiego, czym charakteryzują się Kaszuby jako region, kultura kaszubska, poszukiwanie wspólnych cech językowych: polskiego, kaszubskiego i niemieckiego historyczne powiązania Niemiec i Kaszub, film “Kamerdyner”) oraz całodniowa wycieczka do Gdańska (dwujęzyczna gra integracyjna w mieście, sierpniowy jarmark dominikański, Park Oliwski).

Zobacz jak było na Tandemie 2019!

Co zrobić, żeby wziąć udział w tandemowym kursie językowym GFPS?

  • wypełnij formularz zgłoszeniowy,
  • napisz list motywacyjny w języku polskim i niemieckim lub nagraj krótki filmik, w którym opowiesz nam o sobie i dlaczego chciałbyś/chciałabyś wziąć udział w Tandemie
  • załącz kopię (ksero) świadectwa nauki lub znajomości języka (np. świadectwo szkolne).

Na zgłoszenia czekamy do 15.06.2021 22.06.2021
.
Czekamy właśnie na Ciebie! Do zobaczenia na Tandemie! 
Zapraszamy również na naszego fanpage`a na facebooku: https://www.facebook.com/TandemGFPS

* Koszt obejmuje wszystkie punkty programu, nocleg oraz wyżywienie. Uczestnicy samodzielnie organizują i opłacają dojazd do ośrodka

 

Tandem Kaszëbë 2021 został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańsk www.gdansk.pl 

Pozostałymi patronatami wydarzenia są: Starosta Kartuz oraz księgarnia Kaszubska Książka http://kaszubskaksiazka.pl/