Szkoła letnia języka niemieckiego Tandem

Deutsche Version

Nasza szkoła letnia języka niemieckiego przeznaczona jest dla osób w wieku 18 – 26 lat, posiadających podstawową znajomość języka niemieckiego i pragnących ją pogłębić.

Od ponad dwudziestu lat GFPS e.V. i GFPS-Polska organizują wakacyjny kurs językowy oparty na metodzie tandemowej (oprócz codziennych zajęć z lektorami odbywają się też rozmowy w polsko- niemieckich parach). Forma kursu jest wyjątkowa – jedną połowę uczestników stanowią Polacy uczący się niemieckiego, natomiast drugą – Niemcy uczący się polskiego.

Charakterystyczna dla Tandemu jest nauka w przyjaznej atmosferze, poprzez miło spędzony czas razem. Jest to niezwykła okazja nie tylko do polepszenia swoich umiejętności językowych, ale również możliwość poznania kultury niemieckiej. Uczestnicy codziennie w parach polsko-niemieckich prowadzą rozmowy, podczas których wymieniają się opiniami na proponowane tematy. Dzięki temu lepiej się poznają i często owocuje to wieloletnimi przyjaźniami. W tym roku kurs odbędzie w Peenemünde w dniach 12.08. – 26.08.2019. Poza zajęciami, dla uczestników przygotowany zostanie bogaty program kulturalny.

Środki na organizację projektu GFPS pozyskuje z Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

tandem 2014

tandem 2014-2

Co zrobić, żeby wziąć udział w tandemowym kursie językowym GFPS?
– wypełnić formularz zgłoszeniowy,
– napisać list motywacyjny w języku polskim i niemieckim lub nagrać krótki filmik, w którym opowiesz nam o sobie i dlaczego chciałbyś wziąć udział w Tandemie (należy dodać niemieckie napisy)
– załączyć kopię (ksero) świadectwa nauki lub znajomości języka (np. świadectwo szkolne).
Kompletny wniosek wraz z listem motywacyjnym oraz świadectwem znajomości języka niemieckiego należy wysłać drogą e-mailową na adres: .

Koszt uczestnictwa w projekcie wynosi 500 złotych. Oprócz tego, każdy uczestnik zobowiązany jest do wpłacenia kaucji w wysokości 100 zł. Kwota ta zostanie zwrócona uczestnikom po odesłaniu na adres Stowarzyszenia biletów za podróż (w obie strony). Ponadto uczestnicy we własnym zakresie opłacają koszty samodzielnego dojazdu do ośrodka oraz ew. indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego (zapewniamy ubezpieczenie grupowe).

 

Tegoroczny Tandem odbędzie się w terminie 12 sierpnia – 26 sierpnia 2019 w Peenemünde w Niemczech.
Zakwaterowanie:  zostanie podane wkrótce
Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.05.2019
Wyniki zostaną ogłoszone 15.06.2019
Czekamy właśnie na Ciebie! Do zobaczenia na Tandemie! 
Zapraszamy również na naszego fanpage`a na facebooku: https://www.facebook.com/TandemGFPS