Tandem Polsko-Niemiecki

Tandem 2023 w Cieszynie

Chcesz podszlifować swój niemiecki i wypróbować go w praktyce? A może dopiero planujesz rozpocząć swoją przygodę z tym wspaniałym językiem i chcesz spędzić aktywne wakacje w międzynarodowym gronie? To trafiłeś we właściwe miejsce!

Letnia szkoła językowa „Tandem” jest organizowana przez GFPS  już od ponad 25 lat. Z nami nie tylko podszkolisz swój niemiecki, ale także poznasz ciekawych ludzi i przeżyjesz niezapomniane wakacje. Tandem GFPS to lekcje z lektorami, ale również kontakt z żywym językiem i atrakcyjny program kulturalny. A to wszystko w studenckiej cenie!

Tego roku Tandem odbędzie się na malowniczym Pojezierzu Drawskim, słynącym ze swojej pięknej i różnorodnej przyrody.

Czym jest „Tandem”?

Jest to kurs oparty na metodzie tandemowej, to znaczy, że oprócz codziennych lektoratów z języka, uczestnicy odbywają też rozmowy w polsko-niemieckich parach, podczas których wymieniają się opiniami na zaproponowane podczas zajęć tematy. Z tego powodu forma spotkania jest wyjątkowa – jedną część uczestników kursu stanowią Polacy uczący się niemieckiego, drugą – Niemcy uczący się polskiego.

Jak dokładnie odbywa się “Tandem”

Podczas dwutygodniowego kursu uczestnicy mają możliwość korzystania z bogatego, urozmaiconego programu, w którym obok codziennych lekcji oraz rozmów tandemowych jest również miejsce na wydarzenia międzykulturowe.

Typowy dzień na Tandemie wygląda następująco: po śniadaniu odbywają się lekcje z wykwalifikowanymi native speakerami. W przerwie jest czas na kawę lub herbatę i pogawędkę. Oferujemy zajęcia na trzech poziomach zaawansowania, aby stworzyć jak najbardziej optymalne warunki do nauki dla wszystkich uczestników. Po obiedzie odbywa się tytułowy Tandem – w parach polsko-niemieckich jest okazja, aby lepiej się poznać i wypróbować swoje umiejętności językowe omawiając codziennie inne tematy. Wieczorami można skorzystać z czasu wolnego lub uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach, takich jak np. ogniska, warsztaty, pubquiz czy wieczory filmowe.

Dodatkowo odbędą się również dni kulturowe każdego z obu krajów, czyli Dzień Polski i Dzień Niemiecki. W programie mamy również wycieczki i ofertę dla tych bardziej aktywnych, np. spływy kajakowe.

W Tandemie chodzi o to, by uczyć się od siebie nawzajem, wymieniać się poglądami w swobodny sposób i dobrze się bawić – będzie ku temu wiele okazji, o to zadbamy!

Dla kogo? Dla studentów i innych zainteresowanych między 18 a 26 rokiem życia

Kiedy? 19.08 – 04.09.2023

Gdzie? Cieszyno (woj. zachodniopomorskie), Polska

Ile kosztuje udział? 1350 PLN (koszt obejmuje wszystkie punkty programu, nocleg oraz wyżywienie)

Termin zgłoszeń: 28.05.2023

Chcesz dołączyć do tej wspaniałej przygody? Nie zwlekaj i wyślij zgłoszenie już teraz!

Tylko dwie rzeczy dzielą cię od Tandemu:

  1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy (kliknij tutaj)
  2. Opowiedz nam, dlaczego chciałbyś wziąć udział w Tandemie. Możesz to napisać, nagrać krótki filmik lub wybrać inną formę. Liczymy na twoją kreatywność. Motywację możesz dodać w formularzu zgłoszeniowym lub przesłać na adres .

Czekamy na Ciebie! Do zobaczenia na Tandemie!

W razie problemów śmiało napisz do nas maila: